Amerykańsko-irański tytuł w portfolio 11 bit publishing

„Children of Morta” to tytuł kolejnej gry, której wydawcą będzie 11 bit studios S.A. w ramach działalności wydawniczej 11 bit publishing. Producentem „Children of Morta” jest studio Dead Mage z siedzibą w Austin, USA.

Amerykańsko-irańska gra reprezentuje gatunek action-RPG. Wyróżnia się bogatym, ręcznie rysowanym światem (w pixel artowej stylistyce) i szeregiem grywalnych postaci. Gra zapewniała będzie kilkadziesiąt godzin rozgrywki. Opowiada perypetie rodziny Bergsonów – strażników mistycznej góry Morta, stających naprzeciw zagrożenia, które wystawi na próbę siłę ich oręża i rodzinnych więzów. – „Children of Morta” to jak na razie nasz największy, również jeśli chodzi o budżet, zewnętrzny projekt wydawniczy – komentuje Grzegorz Miechowski, Prezes Zarządu 11 bit studios S.A. Przypomina, że do tej pory Spółka wydała już gry: „Spacecom” i „Beat Cop”. W kolejce czekają jeszcze „Tower 57” i „Moonlighter”.

„Children of Morta” zostanie wydany zarówno na komputery PC, jak i konsole obecnej generacji. Premiera gry planowana jest w I półroczu 2018 roku. Będzie w nią można zagrać na stoisku 11 bit studios S.A. na nadchodzących targach Gamescom w niemieckiej Kolonii oraz na wrześniowym PAX West w Seattle, USA. Spółka na obu imprezach prezentowała też będzie własną grę „Frostpunk”, której premiera planowana jest jeszcze w 2017 roku oraz „Moonlightera”, za którym stoi hiszpańskie studio Digital Sun.

Więcej informacji na temat „Children of Morta”:

WWW: childrenofmorta.com, www.11bitstudios.com
FB: https://www.facebook.com/ChildrenOfMorta/