DLC do „This War of Mine” już w sprzedaży

W środę 1 czerwca do sprzedaży trafił płatny dodatek (DLC) do gry „This War of Mine” w wersji na komputery PC.

Dodatek jest do nabycia za pośrednictwem platform Steam i Games Republic, która jest częścią grupy 11 bit studios. Cena detaliczna DLC wynosi 9,99 USD/EUR. W pierwszym tygodniu po premierze nabywcy zapłacą za niego jednak tylko 8,99 USD/EUR.

– Chcieliśmy, żeby posiadacze PC-tów również mogli zagrać w rozbudowaną wersję „This War of Mine”, czyli „This War of Mine:The Little Ones”, w którą do tej pory mogli grać jedynie posiadacze konsol PS4 i Xbox One – komentuje Grzegorz Miechowski, Prezes 11 bit studios. Wersja konsolowa „TWoM” zadebiutowała 29 stycznia br. Dodatek wprowadza do „TWoM” postaci dzieci przez co rozgrywka staje się jeszcze pełniejszym i jeszcze głębiej poruszającym obrazem wojny. W tym roku 11 bit studios zamierza też wypuścić analogiczny dodatek do mobilnych wersji „TWoM”.

Spółka zdecydowała, że część przychodów ze sprzedaży DLC (1USD/EUR od każdego egzemplarza) trafi na konto fundacji War Child pomagającej dziecięcym ofiarom wojen na całym świecie. 11 bit studios już od kilku kwartałów (od premiery gry „This War of Mine”) wspiera wspomnianą fundację. Do tej pory Spółka przekazała na jej konto łączną kwotę 137 tys. USD.

Miechowski liczy, że wydanie DLC do „TWoM” będzie miało znaczący wpływ na tegoroczne wyniki Spółki. – Światowe statystyki pokazują, że tego typu płatne dodatki kupowane są przez 10-20 proc. nabywców wersji podstawowej gry. Nie widzimy powodów, żeby w naszym przypadku statystyki miały się różnić – oświadcza.