„Frostpunk” następcą „This War of Mine”

Walka o przetrwanie w skutym lodem świecie i trudne wybory, w tym moralne, to zadania, z którymi będzie musiał się zmierzyć gracz „Frostpunka”, najnowszej produkcji 11 bit studios. Premiera gry (wcześniej nosiła roboczy tytuł „Industrial”) planowana jest w 2017 roku.

– Zakładając kilka lat temu Spółkę przyjęliśmy, że nasze kolejne produkcje będą coraz większe i droższe co równocześnie oznaczało będzie, że dysponowały będą coraz większym potencjałem komercyjnym. „Frostpunk” doskonale wpisuje się w te założenia – mówi Grzegorz Miechowski, Prezes 11 bit studios.

Zwraca uwagę, że tytuł, nad którym od kilku kwartałów pracuje Spółka będzie czerpał z bardzo popularnego, mającego miliony fanów na całym świecie gatunku steampunk. Podkreśla jednak, że „Frostpunk” posiadał będzie unikalne, niespotykane w innych grach komputerowych uniwersum. – Jedyną nadzieją na przeżycie będzie rozbudowa technologii opartych na parze i to wokół tej zależności zbudowana zostanie rozgrywka – mówi. Deklaruje równocześnie, że we „Frostpunku” zostaną zaimplementowane mechanizmy znane z „This War of Mine” czyli trudne wybory, z których konsekwencjami gracze będą musieli się zmierzyć. – To będzie bardzo dojrzały tytuł dla dojrzałych graczy, którzy szukają właśnie takich pozycji a nie tylko prostej rozrywki. Międzynarodowy sukces „TWoM” pokazał, że to duży i szybko rozwijający się segment rynku gier komputerowych, w którego tworzeniu 11 bit studios ma spory udział – wskazuje Miechowski.

30 sierpnia rozpoczęła się kampania promocyjno-marketingowa „Frostpunka”. Spółka uruchomiła m.in. oficjalną stronę internetową gry (www.frostpunkgame.com) oraz jej profile w najważniejszych serwisach społecznościowych, w tym: Facebook, Twitter i Instagram. W Internecie jest też dostępny teaser (film reklamowy) gry (https://youtu.be/dHxTtSatvQM). Gra będzie też aktywnie promowana w najbliższych kwartałach na wszystkich najważniejszych imprezach branżowych począwszy od targów PAX West w Seattle, które rozpoczynają się 2 września.

Prezes 11 bit studios wyraża nadzieję, że „Frostpunk” będzie kolejnym, po „This War of Mine” kamieniem milowym w rozwoju Spółki. – To marka, której konstrukcja pozwoli nam w przyszłości zbudować całą serię gier – podsumowuje.