„Frostpunk” trafi też do dystrybucji pudełkowej

Zarząd 11 bit studios S.A. zdecydował, mając ku temu solidne przesłanki biznesowe, o przesunięciu terminu premiery „Frostpunka” na I kwartał 2018 rok.

Dokładna data premiery zostanie ujawniona na przełomie 2017 i 2018 roku. Decyzja podyktowana jest chęcią przeprowadzenia równoczesnej premiery „Frostpunka” na siedmiu rynkach i odpowiednio w siedmiu wersjach językowych (polski, angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, chiński oraz hiszpański). Ponadto „Frostpunk” na kluczowych rynkach obecny będzie zarówno w wersji cyfrowej, jak i bogatym wydaniu pudełkowym. Szersza obecność w dniu premiery zwiększa, zdaniem Zarządu Spółki, potencjał komercyjny i sprzedażowy gry. – Na kilku ostatnich targach zgłosiło się do nas szereg wydawców zainteresowanych pudełkową wersją gry. Do tej pory unikaliśmy pudełek jako mniej rentownych, ale daliśmy się przekonać widząc szansę na istotne zwiększenie sprzedaży oraz widoczności na rynkach lokalnych – komentuje Grzegorz Miechowski,

Prezes 11 bit studios S.A. W jego ocenie, pozyskanie kanałów dystrybucji na całym świecie może w przyszłości znacząco zwiększyć sprzedaż wersji gry na konsole, gdyż obecnie ponad 50 proc. rynku konsolowego to nadal wersje pudełkowe. – Ponadto planujemy wydać ekskluzywne wydanie pudełkowe, które docenią fani najmocniej wyczekujący premiery Frostpunka, a to właśnie oni będą promotorami naszej gry – podsumowuje Prezes.