Gra w sklepach kosztowała będzie 109,99 PLN

„Serenity” – taki tytuł nosi najnowszy trailer „Frostpunka” – długo oczekiwanej gry 11 bit studios S.A. Film, za stworzenie którego odpowiadał Platige Image, ujawnia datę premiery „Frostpunka”, cenę gry oraz szczegóły specjalnego wydania pudełkowego – Edycji Wiktoriańskiej.

„Frostpunk” w wersji na komputery PC zadebiutuje 24 kwietnia 2018 roku. Grę, w wersji cyfrowej, będzie można nabyć za pośrednictwem platform Steam, GOG, Humble Bundle i innych w cenie 109,99 PLN (29,99 USD). Tyle samo na polskim rynku kosztowała będzie wersja pudełkowa „Frostpunka” wydana we współpracy z firmą Cenega. Pudełkowa wersja gry w dniu premiery dostępna będzie w rozbudowanej Edycji Wiktoriańskiej, która zawierała będzie 56-stronicowy, wydany w twardej oprawie artbook „New London – The Art of Frostpunk”. Wewnątrz gracze znajdą ogromny zbiór konceptów, szkiców i rysunków powstałych na potrzeby produkcji tego tytułu.

– Chcieliśmy zakończyć pracę nad „Frostpunkiem” przed końcem I kwartału, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na jeszcze jedno, minimalne przesunięcie. Powód jest prosty. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu na ostateczne szlify i stworzenie gry, która jak wierzę, jest najlepszy tytułem w historii 11 bit studios – tłumaczy wyznaczenie kwietniowej daty premiery „Frostpunka” Grzegorz Miechowski, Prezes Spółki. Przypomina, że priorytetem 11 bit studios S.A. zawsze była jakość. Dlatego, jego zdaniem, wyeliminowanie błędów i zbalansowanie rozgrywki jest kluczowe aby dostarczyć graczom jedyne w swoim rodzaju przeżycie. – „This War of Mine” było unikatową grą o trudnych wyborach moralnych. „Frostpunk” jest produkcją, która wznosi je na kolejny poziom. Zajęło nam to chwilę, ale dzisiaj jestem w 100 proc. przekonany, że było warto – oświadcza Miechowski.

Trailer „Serenity” jest dostępny pod adresem: