Grupa 11 bit studios zwiększyła w I kwartale przychody i zyski

Szybki wzrost przychodów ze sprzedaży, wyniku EBITDA i zysku netto oraz wciąż rosnące zasoby gotówkowe, w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku – tak w skrócie wyglądają dokonania Grupy 11 bit studios w I kwartale 2016 r.

W pierwszych trzech miesiącach roku producent gier komputerowych, na poziomie skonsolidowanym, zanotował 7,15 mln zł przychodów, czyli 21,3 proc. więcej niż rok temu. Wynik EBITDA zwyżkował o 13,4 proc., do 6,26 mln zł. Zysk netto zamknął się kwotą 4,59 mln zł, co oznaczało prawie 9-proc. zmianę. To oznacza, że I kwartał 2016 r. był drugim najlepszym, jeśli chodzi o wyniki finansowe, kwartałem w historii Grupy 11 bit studios. Na koniec marca zasoby pieniężne Grupy wynosiły 24,89 mln zł, czyli 8,4 proc. więcej niż na koniec 2015 roku i blisko 70 proc. więcej niż przed rokiem. Do tej kwoty należy doliczyć 4,25 mln zł należności z tytułu dostaw i usług, które zamienią się gotówkę w kolejnych miesiącach.

– Jesteśmy dumni z poziomu przychodów i zysku netto, który udało się nam wypracować w I kwartale – komentuje Grzegorz Miechowski, Prezes Spółki. Przypomina, że przed rokiem Grupa, dzięki korzystnym dla niej zmianom na rynku walutowym, rozpoznała dodatkowe 0,25 mln zł przychodów finansowych. – W tym roku nie mogliśmy liczyć na podobne zdarzenie jednorazowe. Rozwiązaliśmy za to 0,21 mln zł rezerwy utworzonej w ciężar 2015 r. z tytułu nieściągalnych należności od jednego z kontrahentów – tłumaczy Miechowski. Przyznaje, że bardzo mocne wyniki za I kwartał to efekt utrzymującej się na dobrym poziomie sprzedaży gry „This War of Mine”, mimo że od premiery tytułu, w wersji na komputery PC, minęło już 18 miesięcy. – W styczniu tego roku wypuściliśmy „This War of Mine:The Little One”, czyli rozbudowaną o postaci dziecięce wersję „TWoM” dedykowaną na konsole PS4 i XboxOne. W lutym na rynek trafiła z kolei edycja „TWoM” w języku chińskim. Przez pewien czas nasza gra, w wersji na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS, była najchętniej kupowanym tytułem w Chinach co nie pozostało bez wpływu na wyniki za I kwartał – mówi Prezes. Zapowiada, że w kolejnych kwartałach podejmowane będą kolejne działania, żeby podtrzymać monetyzację „TWoM”. – Na przełomie II i III kwartału wypuścimy płatny dodatek (DLC) do PC-towej wersji gry, rozszerzający ją do „TWoM:TLO”. Również w tym roku wydamy analogiczny dodatek do edycji mobilnej „TWoM” – wylicza. Wpływ na tegoroczne wyniki będzie też miała zapowiedziana na przełom III i IV kwartału premiera gry „Beat Cop” stworzonej przez warszawskie studio Pixel Crow. 11 bit studios będzie wydawcą tego tytułu.

Pełna treść raportu finansowego Grupy 11 bit studios za I kwartał 2016 roku jest dostępna na stronie:

http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/companiesStatements/info/815638,11-bit-studios-sa-raport-okresowy-kwartalny-skonsolidowany-1-2016-qsr