Mocne wejście w nowy segment rynku gier

„This War of Mine”, „Beat Cop”, „Moonlighter” oraz „Children of Morta” to cztery tytuły z portfolio 11 bit studios S.A., które w najbliższych miesiącach zostaną wydane na konsole Nintendo Switch. – Nasza strategia zakłada monetyzowanie gier, zarówno własnych jak i z naszego wydawnictwa, na jak największej liczbie platform sprzętowych, oczywiście jeśli ma to biznesowe uzasadnienie. Konsole Nintendo Switch to bardzo perspektywiczny i szybko rosnący segment rynku growego. Chcemy być na nim obecni – komentuje Grzegorz Miechowski, Prezes Zarządu 11 bit studios S.A. Z ostatnio publikowanych przez Sony danych (z końca lipca) wynika, że fani kupili już blisko 20 mln urządzeń Nintendo Switch. Zajęło im to zaledwie 15 miesięcy.

Opowiadająca o wojnie widzianej oczami cywila, kultowa gra „This War of Mine”, trafi na Nintendo Switch w listopadzie bieżącego roku. Za przygotowanie tej wersji „TWoM”, która zawierała będzie wszystkie wydane do tej pory rozszerzenia i płatne DLC, odpowiada zaprzyjaźnione, warszawskie studio Crunching Coalas. „TWoM” na Nintendo Switch oferowany będzie w wersji cyfrowej i pudełkowej. Za dystrybucję wersji pudełkowej odpowiedzialny będzie Koch Media (Deep Silver), który był wydawcą „TWoM” na konsole Xbox One i PS4.

Również w tym roku planowane są premiery „Beat Copa” i „Moonlightera”, czyli tytułów, dla których 11 bit studios S.A. świadczy usługi wydawnicze. – W przypadku „Beat Copa” za portowanie, czyli przeniesienie gry na Nintendo Switch, również odpowiada studio Crunching Coalas. Port dla „Moonlightera” przygotuje własnymi siłami deweloper gry, czyli studio Digital Sun – precyzuje Miechowski. Podobnie deweloper, czyli studio Dead Mage, odpowiadał będzie za przygotowanie wersji na Nintendo Switch gry „Children of Morta”, której premiera, w wersji na PC oraz konsole Xbox One i PS4, planowana jest w perspektywie kilku miesięcy. 11 bit studios S.A. jest wydawcą gry. „Children of Morta” na Nintendo Switch ukaże się w pierwszych miesiącach 2019 roku. – Wspomniany tytuł, oraz „Moonlighter” będą dostępne na Nintendo Switch w wersji cyfrowej jak i pudełkowej – zapowiada Prezes.

 

Trailer zapowiadający zbliżające się premiery można obejrzeć pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=HUrAEKQyVO0&feature=youtu.be