Pion wydawniczy 11 bit publishing nie zwalnia tempa

„Children of Morta” w wersji na komputery PC trafi do sprzedaży 3 września 2019 roku. Premiera tytułu w wersji na konsole Xbox One, PS4 i Nintendo Switch będzie miała miejsce
15 października.

Gra (11 bit studios S.A. jest jej wydawcą) będzie oferowana w dystrybucji cyfrowej na komputery PC oraz konsole: Xbox One, PS4 i Nintendo Switch w cenie 21,99 USD/EUR. Wersje pudełkowe będą dostępne na komputery PC (w Europie i Australii) oraz konsole PS4 i Nintendo Switch w cenach odpowiednio: 24,99 EUR, 29,99 USD/EUR i 34,99 USD/EUR. Za przygotowanie pudełkowego wydania „Children of Morta” odpowiada firma Merge Games, z którą 11 bit studios S.A. z powodzeniem współpracowało przy okazji premier „Frostpunka” i „Moonlightera”.

Produkcja studia Dead Mage (z siedzibą w Austin, USA) opowiada historię dzielnej rodziny Bergsonów, strażników góry Morta, która stara trzymać się razem w obliczu mroku stopniowo pochłaniającego świat wokół. Utrzymana w pixel artowej stylistyce gra reprezentuje popularny gatunek roguelite RPG.

– Premiera „Children of Morta” to kolejny, bardzo ważny etap w rozwoju pionu wydawniczego 11 bit publishing, który znaczenie dla naszej Spółki rośnie z roku na rok – komentuje Grzegorz Miechowski, Prezes Zarządu 11 bit studios S.A. – Mocno wierzymy, że „Children of Morta odniesie co najmniej podobny sukces, w tym finansowy jak „Moonlighter” – dodaje. W maju 2018 roku 11 bit studios S.A. wypuściło grę „Moonlighter” stworzoną przez studio Digital Sun. Po ponad roku od premiery w hiszpańską produkcję zagrało już ponad 1 mln graczy a przychody ze sprzedaży gry miały istotny wpływ na wyniki 11 bit studios S.A. za ostatnie kilka kwartałów. Miechowski przyznaje, że podstawą optymistycznych oczekiwań związanych z premierą „Children of Morta” jest m.in. duże zainteresowanie grą wyrażane wielkością wishlisty na Steam. – Wishlista jest wyraźnie większa niż w przypadku „Moonlightera” nawet bezpośrednio przed premierą tego tytułu a przecież do rozpoczęcia sprzedaży „Children of Morta jest jeszcze kilka tygodni – stwierdza.

Miechowski sygnalizuje, że jeszcze w tym roku na rynek mogą trafić pierwsze informacje związane z kolejnym tytułem, dla którego 11 bit studios S.A. będzie świadczyło usługi wydawnicze. Nie zdradza jednak żadnych szczegółów związanych z tą produkcją.

 

Trailer zapowiadający premierę „Children of Morta” jest dostępny pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=_oapcHvc6UQ&feature=youtu.be