Trzeci dodatek z serii „This War of Mine: Stories” już w sprzedaży

11 bit studios S.A. wypuściło na rynek trzeci, płatny dodatek z zainicjowanej kilka kwartałów temu serii „TWoM: Stories”. Nosi tytuł „TWoM: Stories – Fading Embers”.

Najnowsze DLC do kultowej gry 11 bit studios S.A. – „TWoM: Stories – Fading Embers” przedstawia historię Anji. Bohaterka, żyjąc w ogarniętym wojną świecie musi odpowiedzieć sobie na pytanie o to, co jest ważniejsze – czy ratowanie naszego dziedzictwa kulturowego czy też przetrwanie człowieka. – Czy człowiek, gdy musi mierzyć się takimi tematami jak śmierć i głód zmienia swoje postrzeganie sztuki i kultury? Czy w takich momentach obrazy, rzeźby i rzadkie książki pomimo swojej wartości artystycznej stają się jedynie narzędziami przetrwania tylko dlatego, że niszcząc je, możemy odłożyć własną śmierć? Czy jest to uzasadnione? – pyta Tomasz Kisilewicz, Project Lead odpowiedzialny za stworzenie najnowszego DLC do „TWoM”. – Gracze będą musieli sami stawić czoła tym dylematom – podsumowuje.

W „TWoM: Stories – Fading Embers”, podobnie jak we wcześniejszych dodatkach z serii „TWoM: Stories”, Spółka zaoferuje cały szereg nowych, świeżych pomysłów, nowe lokalizacje w mieście Pogoren i jego okolicach a nieliniowa struktura rozgrywki poprowadzi gracza do wielu zakończeń opartych na trudnych moralnie decyzjach.

Pierwszy dodatek do „TWoM” z serii „TWoM: Stories: zadebiutował 14 listopada 2017 roku a kolejny rok później. – Oba zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez graczy, którzy do tej pory kupili po kilkaset tysięcy kopii każdego z nich wydłużając tym samym cykl życia i monetyzację „TWoM” – deklaruje Grzegorz Miechowski, Prezes Zarządu 11 bit studios S.A. Przypomina, że podstawową wersję „TWoM”, która jest dostępna w wersjach na komputery PC, konsole Xbox One, PS4 i Nintendo Switch oraz na urządzenia mobilne (iOS i Android) nabyło już łącznie ponad 5 mln fanów. – Skumulowane przychody 11 bit studios S.A. ze sprzedaży „TWoM” i dodatków do gry przekroczyły już 90 mln PLN – oznajmia.

„TWoM: Stories – Fading Embers” jest dostępny na Steam, GOG, Humble Store, Mac Appstore i innych cyfrowych sklepach. Cena detaliczna została wyznaczona na 3,99 USD/EUR. Gracze mogą też kupić wszystkie dodatki z serii „TWoM: Stories” w pakiecie (Season Pass) za 6,99 USD/EUR.

Trailer zapowiadający premierę jest już dostępny pod linkiem:

https://youtu.be/hcSbCbMukyA