11 bit studios nie zwalnia tempa

Ponad 27 mln PLN przychodów ze sprzedaży, 14,13 mln PLN zysku operacyjnego i blisko 12,93 mln PLN zysku netto – takimi wynikami, na poziomie skonsolidowanym, zakończył się 2016 rok dla 11 bit studios S.A. To najlepsze rezultaty w historii Grupy. Były odpowiednio o: 16,6 proc., 2,7 proc. i 11,8 proc. lepsze niż w 2015 roku. – Zysk za 2016 rok został obciążony niegotówkowym odpisem związanym z zawieszeniem działalności platformy Games Republic – przypomina Grzegorz Miechowski, Prezes Zarządu 11 bit studios S.A. W rachunku skonsolidowanym odpis sięgnął 0,64 mln PLN. Potwierdzeniem doskonałej kondycji finansowej Grupy mogą być posiadane zasoby pieniężne. Na koniec grudnia 2016 roku Grupa miała na kontach 29,11 mln PLN gotówki czyli niespełna 27 proc. więcej niż rok wcześniej.

Do tej kwoty można doliczyć 5,45 mln PLN należności z tytułu dostaw i usług, które w znaczącej części zostały skonwertowane na gotówkę w pierwszych tygodniach 2017 roku. Zasoby pieniężne Grupy szybko rosną, mimo rosnących nakładów na produkcję gier, które w 2016 roku pochłonęły ponad 5,4 mln PLN, czyli prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej. – Nasze wyniki za 2016 rok potwierdzają, że potrafimy bardzo skutecznie i długo monetyzować nasze tytuły co zapewnia nam solidne strumienie pieniężne przez szereg kwartałów – komentuje Prezes. Zwraca uwagę, że gra „This War of Mine”, w wersji na komputery PC, zadebiutowała w listopadzie 2014 roku. Od tego czasu skumulowane przychody z jej sprzedaży przekroczyły już 60 mln PLN. Tymczasem budżet produkcyjny „TWoM” wynosił ok. 2 mln PLN.

Najważniejszym projektem, nad którym obecnie pracuje 11 bit studios S.A. jest „Frostpunk”. Gra trafi do sprzedaży w II półroczu 2017 roku. – Prace nad „Frostpunkiem” przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wkrótce ujawnimy kolejne informacje na temat tej gry – zapowiada Miechowski. Równolegle Spółka rozpoczęła prace nad kolejnym tytułem, który trafi na rynek po „Frostpunku”. – Wybraliśmy już koncepcję gry. Prowadzimy rekrutację do zespołu, który będzie odpowiadał za jej produkcję – mówi przedstawiciel Spółki.

11 bit studios S.A. duże nadzieje wiąże z pionem wydawniczym 11 bit publishing, który zajmuje się wydawaniem tytułów tworzonych przez zewnętrzne studia deweloperskie. – Pierwszą tegoroczną premierą był „Beat Cop”, który trafił do sprzedaży 30 marca. Przygotowujemy się też do niedalekiej premiery „Tower 57” oraz „Moonlightera” – oznajmia Miechowski. Deklaruje, że w 2017 roku przychody z działalności wydawniczej będą miały zauważalny wpływ na wyniki 11 bit studios S.A.