11 bit studios S.A. wydawcą gry „South of the Circle”

Produkcja brytyjskiego studia State of Play to porywająca opowieść o miłości, obietnicach i zimnej wojnie.

 11 bit studios S.A. będzie wydawcą gry „South of the Circle”, której producentem jest, nagrodzone wieloma międzynarodowymi nagrodami, w tym BAFTA, brytyjskie studio State of Play.

– „South of the Circle” to jeden z tych tytułów, w których zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia – przyznaje Marek Ziemak, External Development Director w 11 bit studios. – Narracyjna warstwa gry i jej artystyczna subtelność z miejsca nas urzekły. „South of the Circle” skupia się przede wszystkim na opowiadaniu historii inspirowanej światowej klasy kinem, co odróżnią ją od naszych pozostałych tytułów. Niemniej jestem przekonany, że gdy tylko gracze doświadczą tej wciągającej od pierwszych chwil i wyładowanej emocjami historii, to zrozumieją, dlaczego chcieliśmy mieć ten tytuł pod swoimi skrzydłami. Cieszymy się też, że możemy rozpocząć współpracę ze State of Play, bo studio to od dawna znajdowało się w kręgu naszych zainteresowań – mówi przedstawiciel 11 bit studios S.A. 

W „South of the Circle” gracz śledzi historię Petera. Zaplątany w definiujące jego życie wybory, rozdarty pomiędzy pogonią za karierą bądź prawdziwą miłością, bohater trafia w sam środek zakulisowej walki militarnych potęg. Osadzona w realiach zimnej wojny produkcja charakteryzuje się wyjątkową fabułą, rozciągającą się pomiędzy przeszłością a teraźniejszością oraz minimalistyczną estetyką, a scenariusz, porywające dialogi i znakomita gra aktorska budzą skojarzenia z kinem z najwyższej półki. Wśród aktorów, których usłyszymy na ekranie, są Gwilym Lee (“Bohemian Rhapsody”), Olivia Vinall (“The Woman in White”), Richard Goulding (“The Crown”), Anton Lesser (“Gra o tron”), Adrian Rawlins (“Czarnobyl”) i Michael Fox (“Downton Abbey”).

„South of the Circle” będzie wkrótce dostępny w kilkunastu wersjach językowych dla posiadaczy komputerów PC oraz konsol Nintendo Switch, Xbox Series S|X, Xbox One, PlayStation 5 i PlayStation 4.

 Zwiastun zapowiadający „South of the Circle”

https://youtu.be/Qk5VoKBZ5xw