Konsolowy „Frostpunk” zadebiutuje 11 października

„Frostpunk” w wersji na konsole Xbox One i PS4 trafi do sprzedaży 11 października 2019 roku (w dystrybucji cyfrowej).

 11 bit studios S.A. zakończyło już prace nad stworzeniem konsolowego „Frostpunka”, który w wersji na komputery PC zadebiutował 24 kwietnia 2018 roku i do tej pory sprzedał się w łącznej liczbie przekraczającej 1,5 mln kopii. – Konsolowa wersja „Frostpunka” trafiła już do certyfikacji Microsoftu i Sony dlatego, zachowując odpowiedni bufor czasowy na ewentualne poprawki, mogliśmy wyznaczyć termin oczekiwanej przez fanów premiery – oświadcza Grzegorz Miechowski, Prezes Zarządu Spółki.

Frostpunk” w wersji na konsole Xbox One i PS4 w dystrybucji cyfrowej trafi do sprzedaży 11 października 2019 roku. Cena detaliczna gry na wspomniane platformy będzie wynosiła 29,99 USD/EUR. „Frostpunk” na konsole Xbox One i PS4 będzie też oferowany w dystrybucji fizycznej (pudełkowej). Za jej przygotowanie odpowiada firma Merge Games. W Europie „Frostpunk” w tym kanale sprzedaży będzie dostępny od 18 października 2019 roku a w USA od 22 października 2019 roku w cenie 34,99 USD/EUR bądź 29,99 GBP.

Przedstawiciele 11 bit studios S.A. zapewniają, że konsolowy „Frostpunk” nie będzie prostym portem gry. – Zależało nam, by grający w tę wersję „Frostpunka” gracze czuli jakby był to produkt stworzony od podstaw z myślą o konsolach. Dlatego praktycznie każdy element gry zaprojektowaliśmy od nowa tak, by jak najbardziej intuicyjnie działał z kontrolerami. Oprócz zmian w interfejsie użytkownika, w grze mamy ekspresowe menu z szybkim dostępem do najistotniejszych akcji, łatwe w użytku koła wyboru, ułatwiający precyzyjne budowanie widok z góry, powiększone ikony i wiele innych – mówi Jakub Stokalski, Senior Lead Designer gry. – Wierzymy, że „Frostpunk” będzie nowym benchmarkiem dla gatunku strategii na Xbox One i PS4 – dodaje.

 

Trailer zapowiadający premierę konsolowej wersji „Frostpunka” jest dostępny pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=BWDA7pIbq5E&feature=youtu.be