Trzy nowe projekty w portfelu 11 bit studios S.A.

Spółka będzie wydawcą najnowszych produkcji polskiego studia Fool’s Theory i hiszpańskiego studia Digital Sun Games.

 11 bit studios S.A. powiększa portfel wydawniczy, którego najważniejszymi pozycjami do tej pory były: „Moonlighter” (trafił do sprzedaży w 2018 roku) i „Children of Morta” (2019). – Sukcesy sprzedażowe i finansowe obu wymienionych tytułów zachęciły nas do agresywniejszych inwestycji na polu wydawniczym. Dlatego budżety kolejnych projektów, w tym już podpisanych przez Spółkę, będą daleko wyższe niż w przypadku „Moonlightera” czy „Children of Morta” – mówi Grzegorz Miechowski, Prezes Zarządu 11 bit studios S.A. – Na każdą z tych gier wyłożyliśmy po ok. 2-3 mln PLN i bardzo szybko odzyskaliśmy zainwestowane pieniądze. W naszej ocenie potencjał komercyjny nowych tytułów jest istotnie większy – dodaje Miechowski.

Kierowana przez niego Spółka ma parafowane trzy umowy dotyczące wydania gier komputerowych tworzonych przez zewnętrzne studia deweloperskie. Za pierwszym projektem, z gatunku RPG, o roboczej nazwie „Vitriol” stoi studio Fool’s Theory (z Bielska-Białej), które na koncie ma m.in. bardzo dobrze przyjętą przez rynek grę „Seven: The Days Long Gone”. – 11 bit studios S.A. znane jest z umiejętności odnajdywania niepowtarzalnego ducha w grach. Uważam, że „Vitriol” idealnie pasuje do tytułów, nad którymi nasz partner lubi pracować – mówi Jakub Rokosz, stojący na czele Fool’s Theory.

Drugi projekt realizuje hiszpańskie studio Digital Sun Games, czyli producent „Moonlightera”. – 11 bit studios S.A. wykonało świetną robotę jako wydawca „Moonlightera”. Dlatego współpraca przy kolejnym tytule, opartym o całkowicie nowe IP, jest dla nas czymś zupełnie naturalnym – stwierdza Javier Gimenez, szef Digital Sun Games. Nowa produkcja hiszpańskiego studia nosi nazwę roboczą „Foxhole”. 11 bit studios S.A. nie ujawnia szczegółów na temat trzeciego z projektów wydawniczych. Wiadomo jedynie, że za produkcję gry odpowiada zagraniczne studio deweloperskie.