Hiszpańska gra z wydawnictwa zadebiutuje w 2024 roku

„Creatures of Ava” będzie dostępna w dniu premiery w ramach PC Games Pass i Xbox Game Pass na konsolach.

 

11 bit studios ma przyjemność ogłosić „Creatures of Ava”, najnowszy tytuł z działu wydawniczego. Współtworzona przez hiszpańskie studia Inverge i Chibig „Creatures of Ava”  to przygodowa gra akcji, w której gracze oswajają stworzenia w celu ratowania planety Ava przed pochłaniającą wszelkie życie infekcją

Creatures of Ava – Announcement Trailer

„Creatures of Ava” to wyjątkowa gra typu “creature saver”, zapraszająca wszystkich do odkrywania świata pełnego dzikich istot. Niegdyś spokojne stworzenia uległy nieznanej infekcji, która zmusza je do agresywnego zachowania. Po wyleczeniu istoty te nawiązują z graczem unikalną więź, która pozwala wykorzystać ich umiejętności do przemierzania planety i rozwiązywania środowiskowych puzzli. Nieagresywne mechaniki walki – mającej na celu pomoc stworzeniom niż ich pokonanie – a także rdzenne melodie wygrywane na flecie, z pomocą których oswoisz szereg napotkanych gatunków, dodatkowo podkreślają charakter rozgrywki, która nastawiona jest na ratowanie stworzeń, a nie ich kolekcjonowanie.

Bohaterka gry to Vic, 22-letnia poszukiwaczka przygód, która wraz z badaczką Tabithą wyrusza na wciągającą ekspedycję. Duet ów stawi czoła nawracającej infekcji – zwanej „więdnięciem” przez lokalną ludność znaną jako Naam – stanowiącej dla Avy i jej mieszkańców śmiertelne zagrożenie. Rozgrywka nagradza ciekawość, a różne ekosystemy występujące na planecie, takie jak kolorowa dżungla Nari lub tajemnicze bagna Mâruba, tworzą połączony ze sobą świat.

Współautorką fabuły jest znana pisarka Rhianna Pratchett, a historia zabierze graczy w podróż pełną cudów i tajemnic do odkrycia. Gdy przekonasz się o prawdziwej roli infekcji i faktycznej cenie, jaką niesie za sobą zachowanie pierwotnego piękna Avy, będziesz zmuszony zmuszony wyjść poza ludzko-centryczny punkt widzenia.

Bo czy jesteś w stanie uratować życie, którego nie rozumiesz?

Creatures of Ava pojawi się na Xbox Series X|S i Windows 11 PC w 2024 roku. Gra będzie dostępna w dniu premiery w ramach PC Games Pass i Xbox Game Pass na konsolach.