Kim jesteśmy

11 bit studios S.A., z siedzibą w Warszawie, jest deweloperem multiplatformowych gier sprzedawanych na całym świecie. Spółka działa w modelu niezależnym, zajmując się każdym etapem tworzenia gier samodzielnie – od produkcji, przez marketing, po dystrybucję w sklepach cyfrowych.

W 2010 roku 11 bit studios S.A. wypuściło pierwszą grę z serii „Anomaly”, które szybko stały się liczącymi na świecie produkcjami typu tower offense. Następnym dużym krokiem był „This War of Mine”, wydane jesienią 2014 roku, po dwóch latach wytężonej pracy. Gra odniosła wielki sukces. Koszty jej produkcji zwróciły się już w pierwszy weekend po premierze. „TWoM” okupował przez szereg tygodni czołowe miejsca na liście bestsellerów serwisu Steam oraz innych platform cyfrowej dystrybucji. W kwietniu 2018 roku premierę miał „Frostpunk”. Tytuł również okazał się olbrzymim sukcesem. Nakłady na stworzenie gry zwróciły się już po 66 godzinach od premiery.

Tytuły tworzone przez 11 bit studios S.A. są świetnie przyjmowane zarówno przez graczy jak i światową prasę grową, co zaowocowało otrzymaniem pokaźnej liczby nagród, w tym: m.in.: Apple Design Award, Best of PAX, Independent Games Festival Audience Award, SXSW Matthew Crump Cultural Innovation Award, a także Games4Change Best Gameplay oraz People’s Choice Award.

Oprócz produkcji gier Spółka, w ramach inicjatywy 11 bit publishing, zajmuje się również wydawaniem gier zewnętrznych indie deweloperów. W maju 2018 roku Spółka wydała grę „Moonlighter”, której producentem było hiszpańskie studio Digital Sun. Jesienią 2019 roku premierę miało „Children of Morta” amerykańskiego studia Dead Mage.

Od 18 grudnia 2015 roku akcje 11 bit studios S.A. są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wchodzą w skład indeksu mWIG40.