Kampanie marketingowe „Frostpunka 2” i „The Alters” nabierają przyspieszenia

W I kwartale 2024 roku 11 bit studios S.A. zanotowało 15,33 mln PLN przychodów ze sprzedaży. Strata operacyjna sięgnęła 1,03 mln PLN a netto 1,6 mln PLN.

 

Warto podkreślić, że aż 48-proc. udział w przychodach Spółki w tym okresie miały przychody ze sprzedaży gier  z wydawnictwa na czele z „The Invincible” i „The Thaumaturge”, które to produkcje zadebiutowały odpowiednio: 6 listopada 2023 roku i 4 marca 2024 roku. – Co prawda sprzedaż obu gier w okresach okołopremierowych była nieco słabsza niż zakładaliśmy, to z satysfakcją odnotowujemy, że fani dobrze reagują na pierwsze promocje cenowe. To powinno przełożyć się pozytywnie na sprzedaż w długim, kilkuletnim horyzoncie – mówi Przemysław Marszał, Prezes Zarządu 11 bit studios S.A. Zgodnie z  oczekiwaniami wypadła za to niedawna premiera „INDIKI”, która w wersji na komputery PC zadebiutowała 2 maja a w wersjach konsolowych 17 maja bieżącego roku. – Tytuł zbiera świetne noty recenzentów i  fanów i doskonale uzupełnia nasze portfolio produkcji „meaningful entertainment” – zauważa Marszał. Deklaruje, że ta niewielka, jeśli chodzi o zaangażowanie kapitałowe Spółki inwestycja, zwróciła się już w całości.

Według przedstawiciela 11 bit studios S.A., o tegorocznych wynikach Spółki będą przede wszystkim decydowały zbliżające się premiery „Frostpunka 2” i „The Alters”. Pierwsza z gier trafi na sklepowe półki, w wersji na komputery PC i Mac, 25 lipca. Premiera „The Alters” planowana jest niewiele później, również w III kwartale tego roku. Ten tytuł w dniu premiery będzie równocześnie oferowany w wersji na  komputery PC oraz konsole Xbox X/S oraz PS5. Obie produkcje, zgodnie z podpisaną w zeszłym roku umową z Microsoft Corporation, już w dniach swoich premier będą dostępne w usłudze Game Pass  prowadzonej przez amerykańskiego partnera. – Dokładamy wszelkich starań, żeby zarówno „Frostpunk 2” jak i „The Alters” prezentowały jak najwyższą jakość techniczną, balansową oraz oczywiście  dostarczały dużo emocji i przyjemności podczas rozgrywki – oznajmia Prezes. Zapewnia, że prowadzone w trybie ciągłym testy wewnętrzne i cykliczne testy zewnętrzne pozwalają Spółce zaadresować z  wyprzedzeniem wszystkie uwagi zgłaszane przez szerokie grono osób, w tym testerów i graczy, którzy zdecydowali się nabyć edycję Deluxe „Frostpunka 2”. Posiadacze tej wersji mogli już w kwietniu, przez  jeden tydzień, swobodnie testować fragment rozgrywki.

„Frostpunk 2” jest jednocześnie pierwszą w historii grą 11 bit studios S.A. dostępną w przedsprzedaży. – Decyzję o jej uruchomieniu, z perspektywy kilkutygodniowych doświadczeń, możemy oceniać  jednoznacznie pozytywnie. Podobnie jednoznacznie pozytywnie oceniamy decyzję o organizacji, również po raz pierwszy w naszej historii, dwudniowych pokazów „Frostpunka 2” i „The Alters” dla  przedstawicieli mediów branżowych i influencerów – wskazuje Marszał. Na zaproszenie 11 bit studios S.A. do Warszawy w dniach 16-17 maja odpowiedziało blisko 100 gości z całego świata, w tym z USA,  krajów Europy Zachodniej, ale też z Japonii, Brazylii czy Australii. W evencie brali udział przedstawiciele wszystkich topowych mediów growych, w tym: IGN, GameSpot, PC Gamer czy Rock Paper Shotgun.  Relacje z eventu będą dostępne już za kilka dni, po wygaśnięciu embarga informacyjnego. – Dla “The Alters” embargo zniknie już w piątek, 24 maja. Dla “Frostpunka 2” będzie to poniedziałek, 27 maja –  precyzuje Prezes. Prowadzona kampania marketingowa, która według Marszała dopiero nabiera dynamiki, ma pozytywne przełożenie na zainteresowanie fanów zarówno „Frostpunkiem 2” jak i „The Alters”. Pierwsza z produkcji jest obecnie trzecią najbardziej oczekiwaną grą na platformie Steam (na tzw. wishliście). „The Alters” zajmuje 70. pozycję w zestawieniu i systematycznie pnie się w górę. – A co ważne, w przypadku obu tych tytułów mamy przed sobą jeszcze wiele zaplanowanych akcji marketingowych – mówi przedstawiciel Spółki.

Ważnym wsparciem wyników 11 bit studios S.A., w nieco dłuższym horyzoncie, będą  wydawane płatne dodatki (DLC), edycje gier na kolejne platformy sprzętowe oraz, oczywiście, premiery nowych tytułów.  Jeszcze w 2024 roku swój debiut będzie miała „Creatures of Ava”, za którą to produkcją stoją hiszpańskie studia Inverge i Chibig. W 2025 roku planowane są premiery kolejnej gry własnej Spółki, czyli „Projektu  8” (nazwa kodowa) oraz „Botin” (również nazwa kodowa). Producentem drugiego z tytułów jest Digital Sun. Hiszpańskie studio było twórcą „Moonlightera”, dużego sukcesu wydawniczego 11 bit studios S.A.