„Niezwyciężony” nowym tytułem w portfelu wydawniczym Spółki

11 bit studios zostało wydawcą gry „Niezwyciężony”, której producentem jest krakowski Starward Industries. Dołączy też do grona akcjonariuszy notowanej na warszawskim parkiecie spółki.

11 bit studios podpisało porozumienie o współpracy ze Starward Industries. – Współpraca, którą inicjujemy, obejmuje dwa obszary. Pierwszy to umowa wydawnicza dotycząca gry „Niezwyciężony”, nad którą pracuje Starward Industries. Drugi obszar, to inwestycja kapitałowa w Starward Industries – precyzuje Przemysław Marszał, Prezes Zarządu 11 bit studios.

Gra „Niezwyciężony”, bazująca na kultowej powieści Stanisława Lema, światowej sławy autora science-fiction, trafi na komputery PC oraz konsole Playstation 5 i Xbox Series X|S. Premiera tytułu planowana jest na rok 2023. W ramach umowy wydawniczej, 11 bit studios odpowiadało będzie, oprócz wsparcia produkcji „Niezwyciężonego”, za testy jakościowe gry, oraz jej promocję i dystrybucję na najważniejszych globalnych platformach. Zgodnie z zapisami umowy, Starward Industries zatrzyma większą część zysku ze sprzedaży gry.

– Jako polski wydawca, który skupia się na produkcjach typu „meaningful entertainment”, nie mogliśmy pominąć możliwości wydania gry opartej na tak ważnym fragmencie polskiego dziedzictwa kulturowego, jakim jest książka Lema – mówi Marek Ziemak, External Development Director w 11 bit studios. – Bardzo cieszymy się z możliwości współpracy z 11 bit studios gdyż,
w co mocno wierzymy, znacząco zwiększa to potencjał komercyjny naszej produkcji – komentuje Marek Markuszewski, Prezes Zarządu i wiodący akcjonariusz Starward Industries.

W „Niezwyciężonym” bohater wciela się w rolę bystrej astrobiolog o imieniu Yasna, która budzi się na wrogiej powierzchni odległej planety Regis III i zostaje wciągnięta w misję ratunkową odnalezienia zaginionych członków załogi międzygwiezdnej ekspedycji naukowej. Gra Starward Industries wyróżnia się oszałamiającą retro-futurystyczną grafiką, czerpiącą z opisów świata z kart powieści Lema.

Druga część podpisanego 12 czerwca 2022 roku porozumienia o współpracy dotyczy inwestycji kapitałowej 11 bit studios w Starward Industries. Zgodnie z zapisami porozumienia,
11 bit studios obejmie 75 tys. akcji nowej emisji Starward Industries, wyemitowanych po cenie
79 PLN za sztukę. Zgodę na podwyższenie kapitału Starward Industries muszą jeszcze wyrazić akcjonariusze spółki. – Walne zgromadzenie planujemy zwołać w najbliższych dniach – zapewnia Marek Markuszewski.

By zwiększyć skalę swojej inwestycji a równocześnie ograniczyć liczbę nowo emitowanych akcji przez Starward Industries, 11 bit studios nabędzie od Marka Markuszewskiego 25 tys. akcji Starward Industries płacąc po 10 PLN za walor. Wcześniej Markuszewski uzyskał zgodę Rady Nadzorczej Starward Industries na zbycie akcji kierowanej przez siebie firmy, ale wyłącznie na wskazaną w porozumieniu liczbę walorów i wyłącznie na potrzeby tej konkretnej transakcji.

Po dokonaniu opisanej inwestycji, co zgodnie z intencją stron planowane jest na
III kwartał 2022 roku, 11 bit studios będzie kontrolowało przeszło 5 proc. kapitału zakładowego notowanej na warszawskiej giełdzie spółki.- Inwestycja kapitałowa 11bit studios pozwoli istotnie przeskalować naszą działalność już w 2023 roku – podsumowuje Prezes Starward Industries.

Inwestycja w Starward Industries jest pierwszą inwestycją 11 bit studios w podmiot notowany na warszawskim parkiecie i drugą, po Fool’s Theory, inwestycją w podmiot z sektora gier. Podobnie jak w przypadku projektu „Vitriol”, oprócz nabycia części udziałów studia, 11 bit studios jako wydawca inwestuje również w produkcję i marketing gry “Niezwyciężony”.