Zabójca potworów powróci do gry

Fool’s Theory, spółka stowarzyszona 11 bit studios, odpowiada za produkcję remake’u „Wiedźmina”, czyli pierwszej odsłony kultowej sagi CD Projektu.

Pochodząca z Bielsko-Białej spółka, w której 11 bit studios posiada 40 proc. udziałów, specjalizuje się w grach z gatunku role-playing (RPG). Nowy „Wiedźmin”, wcześniej znany pod roboczą nazwą Canis Majoris, powstaje na silniku Unreal Engine 5 i obecnie znajduje się na wczesnym etapie produkcji. – Dobrze znamy zespół Fool’s Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze czekają od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać – powiedział Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED.

– Bardzo się cieszę z szansy na ponowną współpracę z osobami zaangażowanymi w produkcję drugiej i trzeciej części „Wiedźmina”. Szczególnie, że mowa o remake’u gry, która jest bardzo bliska naszym sercom – mówi Jakub Rokosz, Prezes Zarządu Fool’s Theory. – Jesteśmy podekscytowani współpracą z CD PROJEKT RED Red, a naszym celem jest oddanie w ręce graczy kolejnej świetnej gry z kultowej serii Wiedźmin – dodaje Rokosz. W pozytywnym tonie na temat współpracy Fool’s Theory i CD projektu wypowiada się też Przemysław Marszał, Prezes Zarządu 11 bbit studios. – Bardzo cieszymy się, że niezwykle utalentowany zespół Fool’s Theory rozwija swój ogromny potencjał. Nie możemy doczekać się efektów jego pracy nad legendarną serią – komentuje.

Fool’s Theory jest producentem gry „Vitriol” (nazwa robocza), której wydawcą będzie 11 bit studios.