„TWoM: Stories – The Last Broadcast” zadebiutuje 14.11.2018

W czwartą rocznicę premiery gry „This War of Mine”, czyli 14 listopada 2018 roku, 11 bit studios S.A., wypuści na rynek drugi dodatek z zainicjowanej rok temu serii „TWoM: Stories”, którego tytuł będzie brzmiał „TWoM: Stories – The Last Broadcast”.

– Połączyliśmy siły z Meg Jayanth, autorką znaną między innymi ze stworzenia fabuły do wielokrotnie nagrodzonej gry „80 days”, żeby razem wykreować nową opowieść w „This War of Mine” – opowiada Grzegorz Miechowski, Prezes Zarządu 11 bit studios S.A. Przyznaje, że stworzenie DLC zajęło Spółce nieco więcej czasu niż wcześniej zakładano. – Ale tak tworzymy gry w 11 bit studios S.A. Iterujemy projekty niezliczoną ilość razy, aby na końcu dostarczyć historie, które mocno zapadają w pamięć – stwierdza. Główny motyw dodatku to cena, jaką płacą ludzie za mówienie prawdy.

W „TWoM: Stories – The Last Broadcast” Spółka zaoferuje graczom mnóstwo nowych pomysłów, różne zakończenia, nowe mechaniki, nowe dylematy moralne właśnie o mówieniu prawdy, która kształtuje świat dookoła ludzi, nowe grywalne postacie cywili i nowe miejsca do odwiedzenia w oblężonym mieście Pogoren. – To wszystko musiało być tak mocne w odbiorze graczy jak inne historie w „This War of Mine”. Z tego powodu, kiedy otrzymaliśmy scenariusz od Meg, musieliśmy dopracować i iterować  nowy dodatek mnóstwo razy. Musieliśmy się upewnić, że na końcu gracze otrzymają takie doświadczenie, jakiego od nas oczekują – mówi Tomasz Kisilewicz, Project Lead odpowiedzialny za stworzenie najnowszego DLC do „TWoM”

Nowy dodatek zadebiutuje w cenie 14,99 PLN (3,99 USD/EUR). Jest on znacznie większy od poprzedniego pod względem zawartości. Dlatego Season Pass (pakiet wszystkich trzech epizodów z serii „TWoM: Stories”) zmieni cenę na 24,99 PLN (6,99 USD/EUR) w dniu premiery dodatku, czyli 14 listopada br.

Pierwszy dodatek do „TWoM” z serii „TWoM: Stories: zadebiutował 14 listopada 2017 roku. Został bardzo pozytywnie przyjęty przez graczy, którzy do tej pory kupili kilkaset tysięcy jego kopii wydłużając tym samym monetyzację podstawowej wersji „TWoM”.

„TWoM: Stories – The Last Broadcast” będzie dostępny na Steam, GOG.com, Humble Store i innych cyfrowych sklepach.

 

Trailer zapowiadający zbliżającą się premierę jest dostępny pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=DnI5j8fTFL4&feature=youtu.be