„Irreversible” – jak rządzić społeczeństwem za pomocą totalitarnych metod.

Co takiego łączy bieżącą sytuację polityczną na świecie z rozgrywką we „Frostpunku”? Zobacz „Irreversible” – najnowszy film o „Frostpunku” i odkryj w jaki sposób możesz rządzić społeczeństwem za pomocą totalitarnych, radykalnych metod.

Znany odrodzeniowy pisarz Machiavelli pisząc o władzy zadał pytanie, czy lepiej jest budzić miłość niż strach, czy strach niż miłość, i odpowiedział, że „chciałoby się i jednej, i drugiej rzeczy, lecz ponieważ trudno połączyć je, więc gdy jednej ma brakować, o wiele bezpieczniej budzić strach niż miłość.” Niejednokrotnie stan dzisiejszej polityki na świecie wydaje się dryfować daleko, może zbyt daleko, w ekstremalne formy. Czy ten fakt nie wywodzi się z myśli Machiavelliego? Obydwa – i fakt i myśl – znajdują szerokie odbicie we Frostpunku skomentowane w najlepszy sposób, w jaki gra to może zrobić – czyli poprzez rozgrywkę oferowaną graczowi.

Zobacz film „Irreversible”:

„Co czyni człowieka dobrym władcą? Albo ujmując to w inne słowa – co czyni człowieka skutecznym władcą? Jeśli jesteś demokratycznie wybranym liderem w jakimś nowoczesnym państwie albo jeśli rządzisz ostatnim miastem na Ziemi, starającym się przetrwać na zamarzniętej planecie, reguły władania zostają  takie same” – mówi Aleksander Kauch, główny programista gameplayu we „Frostpunku”. „Możesz starać się być szlachetnym władcą i słuchać ludu, bez względu na to, czy lud ma rację czy nie, albo możesz wierzyć w to, że twoje chłodne kalkulacje okażą się słuszne w czasie walki o przetrwanie. Wprowadzenie prawa Straż Sąsiedzka może być odpowiedzią na potrzebę poprawy bezpieczeństwa na ulicach… chyba, że uznasz to za niewystarczające lub nieefektywne i zdecydujesz się wysłać strażników, aby zaprowadzili spokój pałkami. Od uważnego, troskliwego nadzorcy do rygorystycznego wizjonera, który stawia przetrwanie ponad przyzwoitością – to będzie spektrum twoich wyborów jako gracza.”

„Frostpunk” zadebiutuje w cyfrowej dystrybucji w cenie 29,99 USD (i odpowiednio równej w innych walutach) na Steam, GOG, Humble Store i innych platformach.

Więcej informacji:

  • Steam: http://steamcommunity.com/app/323190/announcements/
  • Twitter: https://twitter.com/frostpunkgame
  • Facebook: https://www.facebook.com/frostpunkgame
  • Oficjalna strona: http://www.frostpunkgame.com/